top of page

1. Ročník: 2009 | Zdolání Mt. Everest

V roce 2009 jsme započali tradici překonávání rekordů ve Frýdku-Místku. Tenkrát poprvé jsme se pokusili štafetovým způsobem zdolat nejvyšší horu světa Mount Everest, kdy se do rekordu muselo zapojit 2005 účastníků. Rekord se nám sice nepovedl, ale pokořili jsme spolu s 1191 lidmi nejvyšší horu Evropy Mont Blanc.V průběhu horkého letního prosluněného dne, bez sebemenších srážek, probíhal v prostoru náměstí i na podiu velmi bohatý program.Návštěvnici se mohli zúčastnit mnoha soutěží a her, pro děti byla připravena interaktivní pohádka, veliké oblibě se těšila lezecká stěna. Pozornost přitáhlo také vystoupení kejklířů, plivačů ohně a mnoha dalších. Celým dnem rekordů provázela návštěvníky známá moderátorka Nikola Birklenová.

Náměstí lemovaly stánky s rukodělnými výrobky, nechybělo ani občerstvení, grilované specialitky, bramborové placky, koláče a samozřejmě pivo. Ve večerních hodinách odstartovala svůj koncert skupina The Backwards – Beatles revival. Přestože na jejich vystoupení nepřišlo tolik diváků, kolik organizátoři očekávali, ti kteří na Zámeckém náměstí byli, nelitovali.

Mnozí z přihlížejících si nejznámější melodie nestárnoucích Beatles zazpívali spolu s kapelou. Na návštěvnosti této akce se hodně podepsalo horké počasí, které lákalo spíše k vodě, a také skutečnost, že akce takového druhu a rozsahu se ve F-M konala poprvé. Avšak ti, kdož přišli, se dobře pobavili, zasoutěžili si, posilnili se a odcházeli spokojeni.

 


30 zobrazení

Comments


bottom of page